Skip links

Trendy w kolczykach 2014: cztery wyznaczniki

Jakie kolczyki będziemy nosić w 2014 roku? Jakie są najnowsze trendy w kolczykach i biżuterii? Specjalnie dla was przeprowadziliśmy wywiad wśród projektantów biżuterii, sprawdziliśmy co nowego pojawiło się na wybiegach, podpatrzyliśmy co proponują gwiazdy i jak zawsze nie zapomnieliśmy rzucić okiem na styl uliczny. Oto co udało nam się odkryć:

Trend #1: “Kolczykowa impreza” z dużą ilością kolczyków na jednym uchu

“Chwileczkę…” myślicie sobie. “To jest trend z zeszłego roku.” Macie rację, ale w 2014 roku będzie on kontynuowany, nawet z większym naciskiem. Kilka kolczyków na jednym uchu staje się powoli normą. Trend ten jest bardzo powszechny w stylu ulicznym. Dwa, albo trzy kolczyki w płatku ucha to najbardziej popularna kombinacja wzbogacona bardzo często dodatkowymi kolczykami na chrząstce w górnej części ucha. Osoby, które preferują klasyczny wygląd wybierają kolczyki z brylantami lub perłami. Zazwyczaj największy kolczyk umieszczamy w dziurce znajdującej się najniżej, natomiast w kolejnych – coraz mniejsze. W chrząstce pojawiają się natomiast bardzo różne motywy. Kolczyki w oprawie pełnej albo małe kółeczka są najbardziej popularne. Stanowią ciekawy kontrast z klasycznymi kolczykami umieszczanymi na płatku ucha. Przede wszystkim kolczyki mają za zadanie odzwierciedlać charakter osoby, która je nosi, pomagają stworzyć indywidualny styl. Osoby z pojedynczymi klasycznymi kolczykami w uszach będą w 2014 roku coraz rzadziej widywane.
Na naszym profilu na Pinterest znajdziecie kilka ciekawych kombinacji w poniższych linkach:
“Stack It!”
“Cute Ear Piercing Pictures/Videos”

earring trends – multiple earrings
earring trends – ear cuffs

Trend #2: Nausznice

Naucznice są rodzajem biżuterii nakładanej na górną część ucha bez potrzeby przekłuwania go. Wiele z nich ma kształt kółeczek otwartych z jednej strony. Trend na naucznice łączy się z trendem numer 1. Nausznice zazwyczaj nosi się w połączeniu z kilkoma kolczykami na płatku ucha. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą przekłuwać chrząstki i dla tych, którzy preferują bardziej wyrazistą biżuterię. Nausznice staja się coraz bardziej popularne i zaczynają dominować nad klasycznymi kolczykami. Prezentują się świetnie z cyrkoniami i małymi kółeczkami. Pojawiają się tu zarówno delikatne kobiece wzory jak i bardziej drapieżne punkowe. Nie polecamy nausznic, które łączymy z normalnymi kolczykami poprzez łańcuszek. Łatwo się plączą. Kształty przypominające skrzydła wróżki nakładane na ucho są również bardzo niepraktyczne. Tego typu kolczyki najlepiej jest nosić na specjalne okazje.
Kilka ciekawych przykładów nausznic znajdziecie na naszym Pinterest.

Trend #3: Odcienie purpury i fioletu

Purpurowy to zdecydowanie najmodniejszy kolor roku 2014. Widać to nie tylko w przemyśle biżuterii i zegarków, ale także w branży kosmetycznej i w modzie. Dotyczy to całej palety wszystkich odcieni purpury, fioletu, fuksji i różu. Prym wiedzie purpura, ale spokrewnione jej kolory są również jak najbardziej wskazane. W tym roku spotkamy się z wieloma akcesoriami w kolorze purpurowym wliczając zegarki, kolczyki, pierścionki, naszyjniki, apaszki i torebki. Fani makijażu, jeśli będą chcieli podążyć za modą mogą wybrać cienie do powiek i lakiery do paznokci w odcieniach purpury i fioletu. Natomiast purpurowe buty to największy hit mody. W lecie purpurę łączymy z bielą. W wydaniu wieczorowym najlepiej prezentuje się z czernią. Jeśli poszukujecie właśnie nowych kolczyków koniecznie zaopatrzcie się w modele w odcieniach purpury, dzięki temu będziecie przygotowani na ten nowy trend roku 2014.
Kolorowe inspiracje znajdziecie na naszym Pinterest.

earring trends purple
Earrings trends – animal motifs

Trend #4: Motywy zwierzęce

W kolczykach w 2014 zobaczymy motywy zwierzęce. Motyle, biedronki, pszczółki, smoki, sowy i inne ptaki będą najbardziej popularne. Te małe stworzonka muszą być wykonane z najwyższą starannością z najlepszych materiałów takich jak złoto, srebro, czy stal chirurgiczna. Kolczyki są obsadzane kryształami, perłami, a nawet brylantami. Wielu znanych projektantów biżuterii posiada w swojej ofercie kolczyki z motywami zwierzęcymi w bardzo różnych kategoriach cenowych. Przykładowo Studex, Tiffany, Chanel czy Dior.
Wiele przykładów cudownych kolczyków z motywem zwierzęcym można znaleźć na naszym Pinterest.

Rok 2014 będzie ekscytujący w branżach związanych z kolczykami – dużo nowych trendów, kombinacji, cudownych kolorów i nowych motywów.

Image credits
Header image: © Josh Pereira/Unsplash; “Street Style” background image: © Damian Brandon/FreeDigitalPhotos.net; all Pinterest images: © their respective owners (see sources via Pinterest links)