Skip links

Bezpieczne przekłuwanie uszu dla dzieci

Ponieważ nam zależy.

Dzięki STUDEX® System75™, zapewniamy bezpieczne rozwiązanie do przekłuwania uszu, szczególnie dla dzieci. Ten system przekłuwania uszu jest wyjątkowo delikatny i praktycznie bezgłośny, dzięki czemu Twoje dziecko nie będzie zaskoczone przekłuwaniem uszu. Kolczyki i zatyczki do kolczyków są pakowane w sterylne wkłady, które specjalista od przekłuwania uszu wkłada bezpośrednio do instrumentu, nigdy nie dotykając kolczyków rękami. Bezpiecznie, higienicznie i szybko.

Tylko to, co najlepsze dla uszu Twojego dziecka

Wszystkie nasze kolczyki do przekłuwania STUDEX System75 są hipoalergiczne i przyjazne dla skóry. Oferujemy szeroką gamę uroczych wzorów kolczyków dla dzieci — od klasycznych kształtów po motywy z natury lub bajek.

Dla małych dzieci i niemowląt opracowaliśmy specjalną kolekcję kolczyków do przekłuwania dla bardzo małych uszu: STUDEX® Kids Line.

Skontaktuj się ze swoim zaufanym partnerem STUDEX, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje kolczyków poleca i jakie modele mają w ofercie.

Gdzie zabrać dziecko
na przekłucie uszu kolczykami STUDEX®?

Dokładamy wszelkich starań w doborze naszych partnerów i bardzo sobie cenimy: sklepy jubilerskie, salony kosmetyczne, studia piercingu, fryzjerów, lekarzy, apteki. Wszyscy partnerzy STUDEX są dobrze wyszkoleni i oferują doskonałe, osobiste porady. Twoje dziecko jest w dobrych rękach.

Wpisz kod pocztowy i miasto

Przekłuwanie uszu dzieciom: wskazówki dla rodziców

Radości dla Twojego dziecka

#1: Niech to będzie zabawne wydarzenie

Jeśli Twoje dziecko może pomóc wybrać swoje kolczyki, skupi się na ładnych kolczykach, a mniej na procesie przekłuwania. Twoje nastawienie też jest ważne. Unikaj przerażających słów, takich jak „ból” lub „pistolet”. Zamiast tego powiedz coś w stylu „Chodźmy po twoje kolczyki”. Specjalista od przekłuwania uszu używa „małego przyrządu do zakładania kolczyków”. (STUDEX System75 może mieć kształt jak pistolet, ale proces przekłuwania jest znacznie łagodniejszy). Prawdopodobnie pamiętasz to z wizyt lekarskich z dzieckiem: Wiele dzieci boi się zastrzyków, chociaż tylko je szczypią. Przekłuwanie uszu za pomocą STUDEX System75 jest ledwo zauważalne, nawet dla dzieci.

#2: Regularna pielęgnacja

Właściwa pielęgnacja po przekłuciu jest niezwykle ważna. Jako rodzice, to oczywiście również wasza odpowiedzialność. Zapoznaj się i postępuj zgodnie z naszymi poradami dotyczącymi pielęgnacji. W zależności od wieku dziecka wyjaśnij mu, w jaki sposób może pomóc sobie i jego uszom w szybkim gojeniu. Zawsze upewnij się, że tyły kolczyków (motylki) nie są zbyt mocno dociśnięte do przekłutego ucha. STUDEX System75 dba o to, aby były umiejscowione od samego początku w idealnej odległości od ucha (w małym nacięciu na końcu sztyftu kolczyka). Umiejscowienie zapinki zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, wspomaga to proces gojenia.

ear piercing for children
ear piercing for children

Jak profesjonalnie przekłuwa się uszy: 12 kroków

Przekłuwanie uszu za pomocą STUDEX® System75™ jest łatwe, bezpieczne i absolutnie higieniczne. Poniższe 12 kroków opisuje, czego możesz się spodziewać po profesjonalnym przekłuciu uszu Twojego dziecka w salonie partnerskim STUDEX za pomocą STUDEX System75.

Krok 1

Obie strony ucha są przemyte gazikiem nasączonym alkoholem. Odczekaj 30 sekund, aby alkohol odparował.

Krok 2

Zaznacz miejsce przekłucia pisakiem chirurgicznym STUDEX®.

Krok 3

Pozwól klientowi sprawdzić i potwierdzić zaznaczone miejsce w lusterku, zanim podejmiesz następne kroki. Wytrzyj delikatnie ślad zaznaczenia, pozostawiając jedynie delikatną kropkę.

Krok 4

Rozdziel opakowane wkłady z kolczykami wzdłuż perforacji. Zerwij naklejkę uszczelniającą. Nie wyjmuj wkładu z opakowania.

Krok 5

Trzymając wkład z kolczykiem w opakowaniu, odwróć otwartą stroną do dołu. Nałóż wkład na instrument do przekłuwania. Upewnij się, że koniec z zapinką został umieszczony na instrumencie jako pierwszy i kliknął.

Krok 6

Teraz przyciśnij tylną część wkładu. Usuń opakowanie. Nie wyrzucaj go, będzie potrzebny do usunięcia wkładu po przekłuciu.

Krok 7

Przymierz końcówkę kolczyka do miejsca zaznaczenia. Delikatnie ściśnij instrument, aby upewnić się, że znajdują się dokładnie we właściwej pozycji.

Krok 8

Teraz możesz szybkim, zdecydowanym ruchem ścisnąć rączkę instrumentu. W tym czasie zapinka zostanie umiejscowiona automatycznie w odpowiednim miejscu kolczyka.

Krok 9

Zwolnij nacisk i ostrożnie opuść instrument w dół.

Krok 10

Umieść odłożone wcześniej opakowanie na zużytym wkładzie. Przy jego użyciu wyjmij wkład z instrumentu.

Krok 11

Wyrzuć zarówno opakowanie, jaki i wkład. Na tym kończy się całkowicie sterylny proces przekłuwania.

Krok 12

Poleć klientowi oczyszczanie miejsca przekłucia dwa razy dziennie preparatami do pielęgnacji po przekłuciu STUDEX® po 24 godzinach od przekłucia. Produkt należy nakładać na tył i przód przekłutego ucha.

Zobacz, jak ta mała bohaterka przekłuwa uszy.

Mali bohaterowie:

Przekłuwanie uszu za pomocą STUDEX® System75™

Obejrzyj historię

Dlaczego STUDEX® System75™?

STUDEX System75 jest bardzo delikatny, przyjazny dla skóry i ledwo zauważalny.
System jest praktycznie bezgłośny, dzięki czemu idealnie nadaje się również dla dzieci.

Quality seal STUDEX

Wybierz oryginalne produkty STUDEX®

Przekłuwanie uszu to kwestia zaufania, a wybór systemu przekłuwania uszu i kolczyków ma znaczenie. Dlatego podczas przekłuwania uszu Twojego lub Twojego dziecka, zadbaj o najwyższą jakość i bezpieczeństwo: Zapytaj swojego specjalistę od przekłuwania, czy używa STUDEX System75. Poniższe cechy charakterystyczne pomogą Ci rozpoznać oryginalne produkty marki STUDEX.

Safe Ear Piercing with STUDEX

Instrument

Oryginalny instrument STUDEX® System75™ ma wytłoczony napis STUDEX firmową czcionką. Wraz z wkładami STUDEX, system ten zapewnia bezpieczny i bezproblemowy proces przebijania.

Safe Ear Piercing with STUDEX

Naklejka uszczelniająca

Naklejka uszczelniająca oryginalne opakowanie wkładu STUDEX® System75™ zawiera logo STUDEX, nazwę, “System75™” i datę do kiedy gwarantowana jest sterylność kolczyka i zapinki. Zwykle jest to okres 10 lat. Oprócz bezdotykowego ładowania instrumentu, oryginalne wkłady zapewniają optymalny proces przekłuwania.

Zapięcie kolczyka

Zapinki

Każda oryginalna zapinka STUDEX® System75™ również ma wytłoczony napis “STUDEX CLASSIC USA”.

Więcej informacji

Pytania & Odpowiedzi

O przekłuwaniu uszu i kolczykach

Pielęgnacja

Porady dotyczące pielęgnacji świeżo przekłutych uszu

Przewodnik po materiałach Studex

Przewodnik po materiałach

Prawdziwe złoto, tytan, chirurgiczna stal nierdzewna

Piercing Systems for STUDEX System75

Nasze kolczyki

Sterylne i bezpieczne — z uroczymi wzorami

Image credits
© Some of the children’s images are the property of their respective owners, used by STUDEX with image release for STUDEX media. “Testimonials” woman: © Yuri Arcurs/Fotolia; other images: © STUDEX of Europe GmbH or see the respective pages