Skip links

Kolczyki: Twój idealny dodatek ślubny

Jeśli obecnie planujesz swój ślub, prawdopodobnie poświęciłeś wiele uwagi nadchodzącej uroczystości. Suknia ślubna i obrączki ślubne często znajdują się na samym szczycie listy przyjemniejszych zadań, które przed nami stoją. Dopasowane buty, wizyta u fryzjera i bukiet ślubny to zdecydowanie część Twojej listy rzeczy do zrobienia. Ale co z inną biżuterią?

Wiele sukien ślubnych i upięć po prostu domaga się uzupełniających akcesoriów, takich jak eleganckie kolczyki i piękny naszyjnik, dzięki czemu Twój strój ślubny stanie się idealnym dziełem sztuki. Przy wyborze kolczyków proponujemy następujące wskazówki:

Style

Klasyczne perłowe lub diamentowe kolczyki to zawsze świetny wybór. Najlepszy efekt uzyskuje się dzięki stylistycznej prostocie i szlachetnym materiałom. Unikaj długich, zwisających kolczyków, ponieważ umniejszają one Twój promienny wygląd. Poza tym przy tak wielu uściskach unikniesz złapania w różne części garderoby przyjaciół i członków rodziny lub welon. Jak ładnie będzie wyglądać, gdy kształt kolczyków będzie pasował do Twojej sukni ślubnej lub dodatków do włosów. Kolczyki perłowe są idealne tam, gdzie perły są już obecne w Twoim ogólnym motywie. Błyszczące kolczyki z kwiatowym wzorem wyglądają fantastycznie z sukienkami, które już zawierają elementy kwiatowe.

Kolory

Oczywiście perłowe lub inne białe kolczyki doskonale uzupełniają białą sukienkę. Ale suknie ślubne w innych kolorach mogą być również wspaniale podkreślone przez odpowiednie kolczyki w pasujących kolorach. W każdym razie kolczyki z prawdziwego złota to uniwersalne rozwiązanie, bez względu na to, jaki kolor wybierzesz do swojej sukienki. Jeśli cenisz tradycje ślubne (takie jak „coś starego, coś nowego, coś pożyczonego, coś niebieskiego.”), to kolczyki są dobrą okazją, aby dyskretnie zaakcentować odrobinę niebieskiego.

Materiały

Prawdziwymi ślubnymi faworytami są kolczyki wykonane z prawdziwego złota lub tytanu, które mogą być wysadzane diamentami lub perłami. Twój jubiler będzie mógł udzielić Ci kilku świetnych rad. Jeśli przyniesiesz zdjęcie swojej sukni ślubnej lub naszyjnika, który zamierzasz nosić, z pewnością znajdziesz idealnie dopasowane kolczyki.

Nie masz jeszcze przekłutych uszu?

Nie ma problemu. Nawet gdybyś jutro miała się pobrać, mogłabyś wyjść ze swojego sklepu jubilerskiego już dziś z perfekcyjnie przekłutymi uszami instrumentami STUDEX® i pięknie ozdobiona naszymi wspaniałymi kolczykami. Nasze kolczyki do przekłuwania przychodzą w oszałamiających wzorach, które nadają się nawet na wesela. Zalecamy jednak przekłucie uszu co najmniej 6 tygodni przed datą ślubu. Po tych 6 tygodniach możesz zmienić kolczyki na inne. Poza tym twoje uszy nie będą już wrażliwe, gdy przypadkowo dotkniesz grzebieniem lub szczotką podczas układania włosów i wypróbowywania różnych fryzur.

Życzymy wspaniałego, niezapomnianego dnia ślubu! Nawiasem mówiąc, kolczyki to również uroczy prezent dla panny młodej lub druhny!

Znajdź partnera STUDEX®

Wpisz kod pocztowy i miasto

Image credits
Header image: © Olivia Bauso/Unsplash; bride in car and bride putting on earring: © vsurkov/Fotolia.com; couple: © Alena Ozerova/Fotolia.com; bride with gold earrings: © Andriy Bezuglov/Fotolia.com