Skip links

Pielęgnacja po przekłuciu uszu

Odpowiednia pielęgnacja uszu po przekłuciu jest tak samo ważna dla pięknego wyglądu i zdrowia twoich uszu jak użycie oryginalnych precyzyjnych instrumentów, najwyższej jakości kolczyków do przekłucia i skorzystanie z usług specjalistów o największym doświadczeniu. Nowo przekłute uszy powinny być poddane pielęgnacji co najmniej 2 razy dziennie przy użyciu stosownych produktów, zaczynając 24 godziny po przekłuciu. To pozwala na uniknięcie infekcji i innych komplikacji.

Porady pielęgnacyjne dla nowo przekłutych uszu

Jaki jest najlepszy sposób zadbania o nowo przekłute uszy? Czego należy unikać? Są jakieś specjalne zalecenia kiedy przekłuty jest obszar chrząstki?

Najpełniej będziesz mógł się cieszyć z nowo przekłutych uszu, jeśli będziesz traktować je dobrze i zadbasz o właściwą pielęgnację. Statystyki pokazują, że najwięcej komplikacji po przekłuciu oraz infekcji jest spowodowane niedbałą pielęgnacją. Poniższe porady pielęgnacyjne pomogą ci wspierać bezproblemowy proces gojenia i unikać komplikacji.

 • Umyj starannie ręce, zanim dotkniesz kolczyków lub uszu.
 • Oczyszczaj przód i tył ucha produktem do pielęgnacji po przekłuciu STUDEX (płynem, żelem lub sprayem) przynajmniej 2 razy dziennie, zaczynając 24 godziny po przekłuciu, bez zdejmowania kolczyka. W trakcie aplikowania preparatu przesuń kolczyk w przód i w tył dziurki.
 • W czasie pomiędzy aplikacjami preparatu postaraj się nie moczyć uszu.

 • Nie zdejmuj ani nie dotykaj kolczyków lub ucha bez potrzeby.
 • Nie dociskaj zapinki do ucha. To ważne, aby zapinka zawsze znajdowała się w wycięciu sztyftu. Dlatego za każdym razem kiedy pielęgnujesz ucho, upewnij się, że zapinka znajduje się w odpowiedniej pozycji. Zapewnia to właściwą cyrkulację powietrza wspomagającą proces gojenia. Zbyt mocno zapięty kolczyk może spowodować infekcję.

 • Pozostaw kolczyki w płatku ucha nieprzerwanie przez przynajmniej 6 tygodni (12 tygodni w chrząstce ucha).
 • Po 6 tygodniach (płatek ucha) lub 12 tygodniach (chrząstka) możesz zmienić kolczyki na inne, również na sztyfcie.
 • Używaj kolczyków na sztyfcie nieprzerwanie przez 5 miesięcy (płatek ucha) lub 12 miesięcy (chrząstka). Sztyft powinien być wykonany ze stali chirurgicznej lub innego hipoalergicznego materiału. Kolczyki Sensitive by STUDEX i STUDEX Select są optymalnym wyborem. Możesz znaleźć inne, najwyższej jakości kolczyki, np. ze złota u zaufanych partnerów STUDEX. Do obszaru chrząstki polecamy kolczyki typu sztanga.
 • Unikaj kontaktu przekłutego miejsca z szamponem, mydłem i innymi preparatami. Po myciu włosów uszy powinny być opłukane czystą wodą i przemyte preparatem do pielęgnacji po przekłuciu STUDEX, jak opisano powyżej.
 • Mała opuchlizna i/lub zaczerwienienie może pojawić się bezpośrednio po przekłuciu lub później, np. kiedy pojawią się drobne pęknięcia – to normalne. Powinny zniknąć po 48 godzinach, pod warunkiem, że stosujesz nasze zalecenia dotyczące pielęgnacji. Jeśli ból, opuchlizna lub zaczerwienienie pojawią się bez przyczyny, w dowolnym czasie niezwłocznie zgłoś się do lekarza.

Ze względu na specyfikę chrząstki ucha, przekłucia tego obszaru wymagają specjalnej troski w okresie gojenia. Przekłucia chrząstki ucha goją się ok. 3 miesięcy dłużej niż przekłucia płatka ucha.

 • Również w przypadku chrząstki mała opuchlizna i/lub zaczerwienienie może pojawić się bezpośrednio po przekłuciu lub później, np. kiedy pojawią się drobne pęknięcia – to normalne. Powinny zniknąć po 48 godzinach, pod warunkiem, że stosujesz nasze zalecenia dotyczące pielęgnacji. Jeśli ból, opuchlizna lub zaczerwienienie pojawią się bez przyczyny, w dowolnym czasie niezwłocznie zgłoś się do lekarza.
 • Ważne: Nie lekceważ komplikacji związanych z przekłuciem chrząstki ucha! Brak właściwej pielęgnacji i unikanie pomocy medycznej kiedy pojawi się problem, może skutkować trwałym uszkodzeniem chrząstki ucha. Nie wahaj się w takich sytuacjach. Kiedy zobaczy cię lekarz, rozwieje twoje obawy.

Nowość!!! STUDEX® ADVANCED 2 w 1 – oczyszczający produkt do pielęgnacji po przekłuciu dla optymalnej pielęgnacji skóry.

 • Pozwala na wymianę kolczyków już po 3 tygodniach w płatku ucha i już po 8 tygodniach w chrząstce ucha
 • Nie toksyczny
 • PH neutralne dla skóry
 • Łagodzi i chłodzi skórę
 • Przyspiesza gojenie
 • Chroni przed mikroorganizmami
 • Nawilża skórę
STUDEX ADVANCED 2-in-1 aftercare and cleanser

Jaki jest sekret?

Ten rewolucyjny produkt do pielęgnacji wykorzystuje technologię hypochlorus, związkiem chemicznym, który jednocześnie pomaga wzmocnić nawilżanie jak i wspomaga barierę skóry. Nie zawiera olejów, nie zatyka więc porów. Może być używany do każdego rodzaju skóry!

Osiągnięcie tak niezwykłego poziomu higieny bez użycia substancji toksycznych lub podrażniających daje takie znakomite efekty. Bez pieczenia i podrażnień zamyka pory, skóra goi się więc bezpiecznie i szybciej.

Używaj do pielęgnacji po przekłuciu, aplikując 2-3 razy dziennie, w zależności od potrzeb.

*Zarejestrowany jako kosmetyk

Produkty do pielęgnacji po przekłuciu

STUDEX® Advanced, STUDEX® Płyn do pielęgnacji po przekłuciu, STUDEX® Żel do pielęgnacji po przekłuciu to produkty specjalnie stworzone do pielęgnacji uszu, rozpoczynającej się 24 godziny po przekłuciu. Używając tych produktów możesz chronić nowo przekłute uszy przed infekcją. Do regularnej pielęgnacji przez cały okres gojenia polecamy pojemność 100 ml. Produkty są dostępnie u specjalistów przekłuwania.