Skip links

Pytania & Odpowiedzi

Wiele sklepów jubilerskich, salonów kosmetycznych i fryzjerskich oraz innych punktów używa oryginalnych instrumentów STUDEX i naszych sterylnych kolczyków do przekłucia. Wystarczy przesłać do nas nazwę miasta, kod pocztowy i nazwę kraju e-mailem, lub zadzwonić na nr.: +48 671 19 90. Z przyjemnością pomożemy znaleźć partnera STUDEX w twojej okolicy

Partnerzy STUDEX z krajów innych niż Austria proszeni są o kontaktowanie się bezpośrednio z naszymi kolegami w lokalnych biurach. Tutaj jest lista: STUDEX w Europie i na świecie.

Nie, specjalista przekłuwania, który używa oryginalnego instrumentu STUDEX, nie może użyć innych kolczyków. Precyzyjny instrument STUDEX w rzeczywistości przekłuwa ucho sterylnym kolczykiem do przekłuwania. Do naszych partnerów kolczyki wysyłane są w sterylnych opakowaniach. Kolczyki i zapinki są umieszczane w instrumencie. Kiedy przekłuwamy uszy instrumentami STUDEX, kolczyki i zapinki są umieszczane w uchu w tym samym czasie, zatem kolczyki zostają bezpiecznie zapięte. Tym sposobem uszy nie są dotykane bez potrzeby. Nasze instrumenty mogą być użyte tylko z pasującymi do nich kolczykami STUDEX. Więcej informacji o naszych systemach znajdziesz tutaj: Systemy do przekłuwania uszu.

W porównaniu ze starszymi, medycznymi kolczykami, kolczyki STUDEX do systemów przekłuwania posiadają następujące zalety:

  • Są sterylnie zapakowane, zatem pomagają uniknąć infekcji nowo przekłutego miejsca.
  • Możesz wybierać spośród różnych materiałów.
  • Ze STUDEX, określenie medyczne kolczyki nie oznacza nudnych wzorów – nasze kolczyki do przekłucia wyglądają znakomicie. Wybierając spośród wielu naszych zachwycających wzorów, będziesz wyglądała stylowo od samego początku.

W płatku ucha, pozostaw kolczyki przez przynajmniej 6 tygodni bez przerwy. W chrząstce ucha pozostaw je przynajmniej przez 12 tygodni.

Po tym czasie możesz nosić nieprzerwanie inne kolczyki na sztyfcie, przez 5 miesięcy w płatku ucha, przez 12 miesięcy w chrząstce. Sztyft powinien być wykonany ze stali chirurgicznej lub innego hipoalergicznego materiału. Aby uniknąć reakcji alergicznej lub innych komplikacji polecamy kolczyki z linii Sensitive by STUDEX lub Sensitive for Kids. Kolczyki te nie mają zaostrzonego końca i lepiej nadają się do codziennego użytku po 6 czy 12 tygodniach.
Twój zaufany partner STUDEX z radością pomoże ci znaleźć inne wysokiej jakości kolczyki na przykład ze złota, które będą odpowiednie dla twoich uszu. Do chrząstki polecamy kolczyki typu sztanga.

Jeśli będziesz dobrze traktować swoje nowo przekłute uszy, będziesz mogła cieszyć się nimi bez przeszkód. Tutaj znajdziesz porady dotyczące pielęgnacji.

Ceny różnią się w zależności od punktu wykonującego usługę. W sklepach jubilerskich, salonach kosmetycznych i innych punktach używających oryginalnych instrumentów STUDEX, cena za usługę nie zawiera ceny kolczyka, która zależy od wybranego wzoru oraz materiału, z którego wykonany jest kolczyk.

To jest najczęściej zadawane pytanie. Przy użyciu oryginalnego instrumentu STUDEX, przekłucie trwa kilka sekund. Większość ludzi mówi, że poczuli delikatne uszczypnięcie. Ze STUDEX System75 poczujesz tylko, że na twoje ucho został założony kolczyk. Ten system jest odpowiedni nawet dla dzieci. To dlatego, że nasze systemy wykorzystują najnowszą technologię, a nasi partnerzy są doskonale wyszkoleni. Jesteśmy dumni mogąc zaoferować klientom najlepsze możliwe doświadczenie w przekłuwaniu.

Dbanie o świeże przekłucia jest niezmiernie ważne. Przeczytaj proszę naszą instrukcję pielęgnacji po przekłuciu. Jako rodzic ponosisz odpowiedzialność za pielęgnację lub przypomnienie o niej starszym dzieciom.

 

To jest pytanie, które rodzice często nam zadają. Poniżej podajemy podstawowe fakty i zalecenia:

Bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie diety jest najlepszy czy właściwy wiek na przekłucie uszu dzieciom. STUDEX, ze swoimi systemami i kolczykami jest obecny w ponad 70 krajach, na 6 kontynentach, wiemy zatem, jak różne są punkty widzenia. Każda kultura ma inną odpowiedź na to pytanie. W Meksyku czy we Włoszech jest powszechne przekłuwanie uszu dziewczynkom w wieku niemowlęcym. W innych kulturach twierdzą, że dzieci w ogóle nie powinny mieć przekłutych uszu. W wielu kulturach obserwujemy, że coraz więcej i więcej dzieci ma przekłuwane uszy, szczególnie jeśli rodzice, głównie mamy noszą kolczyki. Generalnie obserwujemy wzrost przekłuć uszu u dzieci na całym świecie.

Nie mówimy rodzicom co mają lub czego nie mają robić. Jeśli rodzice nas pytają polecamy poczekać z przekłuwaniem dopóki dziecko nie przejdzie podstawowych szczepień (szczególnie D.P.T). Jeśli nie masz pewności skonsultuj się z pediatrą swojego dziecka. Zalecalibyśmy również zaczekać dopóki dziecko nie wyrazi chęci posiadania kolczyków. Niektóre dzieci chcą mieć przekłute uszy w wieku 5 lat, inne w wieku 15, niektóre zaś nigdy nie będą chciały.

Kiedy wraz z dzieckiem podejmiecie decyzję o przekłuciu uszu, zróbcie sobie przysługę wybierając gabinet, w którym używane są oryginalne instrumenty STUDEX. Będziecie pewni, że skorzystacie z produktów najwyższej jakości. STUDEX jest wiodącą na całym świecie marką systemów do przekłuwania uszu. Dla dzieci polecamy szczególnie STUDEX System75. Z tą nową, opatentowaną technologią dzieci ledwie zauważą, że ich uszy zostały przekłute. Dodatkowo proces przekłuwania jest cichy, więc dziecko się nie wystraszy. Nasi partnerzy są doskonale wyszkoleni. Nasze kolczyki są nie tylko sterylne, ale ty i twoje dziecko możecie wybierać spośród wielu, wysokiej jakości materiałów i ładnych wzorów. Dla bardzo małych dzieci Kids Line oferuje urocze pierwsze kolczyki w ślicznym pudełeczku prezentowym.

Jeśli twoje dziecko zaangażuje się w wybór kolczyków, skupi się na miłych sprawach zamiast na samym przekłuwaniu. Ważny jest też sposób w jaki się wyrażasz. Unikaj słów, które mogą straszyć dziecko, takich jak „pistolet”, „uderzenie”. Zamiast tego powiedz: „chodź, założymy ci kolczyki”. Specjalista przekłuwania używa „małego, kolczykowego instrumentu”. (STUDEX System75 może wygląda jak pistolet, ale proces przekłuwania jest o wiele delikatniejszy). Wybierz renomowany salon, używający produktów STUDEX. W pierwszej kolejności możecie wybrać się tylko obejrzeć kolczyki. Kiedy innego dnia wrócicie na przekłucie uszu, dziecko będzie pamiętało przyjazną atmosferę przy wybieraniu kolczyków i poczuje się jak w domu.  Z pewnością pamiętacie pierwszą wizytę z dzieckiem u lekarza. Wiele dzieci boi się zastrzyków, chociaż to tylko małe uszczypnięcia. W porównaniu do zastrzyków, przekłucie uszu naszym Systemem75 jest prawie niezauważalne, nawet dla dzieci.

Właściwa pielęgnacja po przekłuciu jest niezwykle istotna. Jako rodzice również ponosicie za nią odpowiedzialność. Przeczytajcie proszę naszą instrukcję pielęgnacji po przekłuciu i stosujcie się do zaleceń. W zależności od wieku dziecka, wytłumaczcie mu w jaki sposób może sprawić aby jego uszy zagoiły się prawidłowo. Zawsze upewniaj się, że zapinki nie są dociśnięte do ucha. Mają one być umiejscowione w wyżłobieniu szpilki kolczyka, aby umożliwić cyrkulację powietrza.

Otrzymujemy wiele pozytywnych opinii zwrotnych od rodziców którzy wybrali partnera STUDEX na przekłucie uszu dzieciom. Nie tylko są zadowoleni z kolczyków, ale również z przebiegu procesu przekłucia. Będziemy wdzięczni, jeśli ty również podzielisz się swoją opinią.

Możesz uniknąć infekcji uszy po przekłuciu, jeśli wybierzesz sterylne kolczyki do przekłucia i regularnie oczyszczasz miejsce przekłucia. Upewnij się również czy zapinka kolczyka nie jest zbyt mocno zaciśnięta. Zapinki powinny znajdować się na końcu szpilki (znajduje się tam specjalny rowek) aby umożliwić cyrkulację powietrza wspomagającą proces gojenia. Dodatkowo powinnaś wybrać kolczyki z materiałów, które są dobre dla twoich uszu i spełniają normy EU i FDA (Amerykańska Agencja do spraw Żywności i Leków). Kolczyki STUDEX są sterylnie pakowane. Kolczyki do przekłucia oraz kolczyki STUDEX Sensitive i STUDEX Select są hipoalergiczne i przyjazne dla skóry, zatem jest do doskonały wybór.

Jeżeli jednak, pomimo tego pojawi się infekcja możesz użyć STUDEX Płyn do pielęgnacji po przekłuciu, nawilżający produkt pielęgnacyjny. Znajdziesz go u zaufanych partnerów STUDEX. Polecamy nabyć od razu 100 ml, w końcu będzie używany przynajmniej 2 razy dziennie przez 6 tygodni (płatek ucha) lub 12 tygodni (chrząstka).

Po przekłuciu upewnij się, że stosujesz zalecenia zawarte w instrukcji pielęgnacji po przekłuciu i oczyszczaj uszy regularnie.

Po całkowitym wygojeniu przekłutego ucha, czyli po nieprzerwanym noszeniu kolczyków przez 5 miesięcy (płatek ucha) i 12 miesięcy (chrząstka). Po tym czasie możesz zdjąć kolczyki na dowolnie długi czas. Poprawnie zagojone uszy nie mogą się już zarosnąć. Zanim ponownie założysz kolczyki, oczyść je przy użyciu płynu do pielęgnacji po przekłuciu STUDEX.

Jeśli twoje przekłute uszy są całkowicie wygojone, a masz problem z noszeniem nowych kolczyków od innego producenta, może to oznaczać, że jesteś uczulona na użyty materiał. W takiej sytuacji polecamy wyjąć kolczyki i używać płynu do pielęgnacji po przekłuciu STUDEX co czasu ustania infekcji. Wtedy możesz założyć kolczyki, które będą tolerowane przez twoje uszy. Po jakimś czasie możesz sprawdzić, czy faktycznie jesteś uczulona na nowe kolczyki. Jeśli tak, nie noś ich więcej i zawsze upewniaj się, że kolczyki które wybierasz są z materiału przyjaznego dla twoich uszu.

Nawet kiedy od dawna masz przekłute uszy i nosisz kolczyki przez cały czas może pojawić się infekcja. Może się to zdarzyć na skutek drobnych urazów np. ubieranie może zaczepić o kolczyk. W takim przypadku możesz również użyć płynu do pielęgnacji po przekłuciu STUDEX. W przypadku zmiany kolczyków, należy nowozakładane również wyczyścić płynem.

Mała opuchlizna i/lub zaczerwienienie może pojawić się bezpośrednio po przekłuciu lub później, np. kiedy pojawią się drobne pęknięcia – to normalne. Powinny zniknąć po 48 godzinach, pod warunkiem, że stosujesz nasze zalecenia dotyczące pielęgnacji.
Jeśli ból, opuchlizna lub zaczerwienienie pojawią się bez przyczyny, w dowolnym czasie niezwłocznie zgłoś się do lekarza.
Nie lekceważ komplikacji związanych z przekłuciem chrząstki ucha. Brak właściwej pielęgnacji i unikanie pomocy medycznej kiedy pojawi się problem, może skutkować trwałym uszkodzeniem chrząstki ucha. Nie wahaj się w takich sytuacjach. Kiedy zobaczy cię lekarz, rozwieje twoje obawy.

Uwaga: Jak napisano w naszym regulaminie, powyższe porady nie mogą być traktowane jako porada medyczna. Jeśli masz pytania lub wątpliwości natury medycznej skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Świeżo przekłute uszu mogą zarosnąć, jeśli wyjmiemy kolczyki przed ukończeniem procesu gojenia. Dlatego powinny być noszone nieprzerwanie przez 6 tygodni (płatek ucha) i 12 tygodni (chrząstka).
Całkowite wygojenia płatka ucha zajmuje 5 miesięcy a chrząstki ucha 12 miesięcy. Przez ten czas noś tylko kolczyki na sztyfcie, nie na haczyku. Sztyft kolczyka powinien być wykonany ze stali chirurgicznej lub innego hipoalergicznego materiału. Do chrząstki ucha zalecamy kolczyki typu sztanga.

Kiedy przekłucie jest całkowicie zagojone, nie zarośnie się z powrotem. Wnętrze kanału przekłucia będzie pokryte skórą, zatem uszczelni „ranę” powstałą przy przekłuciu. Czasami może wydawać się, że dziurka się zarosła. Jest to spowodowane produkcją sebum, które gromadzi się, kiedy przez jakiś czas nie nosimy kolczyków. Jest to cienka, biała błona i jest to normalne.

Punkty używające systemów do przekłuwania STUDEX łączą przyjemną atmosferę i doskonale przeszkolonych specjalistów. W naszych systemach do przekłuwania używamy specjalnie zaprojektowanych kolczyków, które nadają się do codziennego noszenia. Podczas przekłuwania zarówno kolczyk jak i zapinka są umieszczane w optymalnej pozycji w tym samym czasie. Ucho nie jest bez potrzeby dotykane. Cały proces jest delikatny, szybki i bezpieczny oraz absolutnie higieniczny. W żadnym momencie ani sterylny kolczyk, ani sterylna zapinka nie jest dotykana przez specjalistę przekłuwania. Dodatkowo, twoje ucho nigdy nie dotyka bezpośrednio instrumentu.

Sprawdź szczegółowy, 12-stopniowy opis procesu przekłuwania uszu STUDEX System75.

Tak, oczywiście. Słyszymy od naszych klientów, że przekłuwanie uszu zimą to nie jest dobry pomysł. Nie wiemy skąd wziął się ten mit. Właściwie jest to dalekie od prawdy. Uszy mogą być przekłuwane przez cały rok, szczególnie że chłodne powietrze może być przyjemne dla nowo przekłutych uszu.

Oczywiście wskazana jest pewna ostrożność przy noszeniu czapki i szalika. Jest to jednak związane z noszeniem kolczyków, szczególnie wiszących, nie zaś z samym przekłuciem uszu co jest opisane w naszych zimowych poradach. Ryzyko zakażenia definitywnie nie wzrasta zimą.

W trakcie trwanie procesu gojenia (6 tygodni dla płatka ucha, 12 tygodni dla chrząstki) najlepiej jest unikać basenu. Pomijając wszystko, nowo przekłute miejsce jest maleńką raną. Publiczne baseny często są siedliskiem zarazków, szczególnie bakterii. Chlor zawarty w wodzie niektórych basenów może wysuszać i podrażniać skórę. Nawet jeziora lub morza mogą byś skażone zarazkami.

Jeśli jednak klient zdecyduje się na pływanie, polecamy użycie produktu do pielęgnacji po przekłuciu po zakończeniu kąpieli. Można również użyć wodoodpornego plastra, który należy usunąć po kąpieli. Pamiętaj aby najpierw umyć ręce. Piasek z uszu możesz usunąć czystą wodą. Zobacz nasze inne porady na lato.

Tak, jeśli masz mniej niż 18 lat potrzebujesz zgody rodziców lub prawnych opiekunów, w większości krajów. Podczas przekłuwania uszu osobom poniżej 16 roku życia powinni być obecni rodzice lub prawni opiekunowie, powinni oni również podpisać w gabinecie zgodę na przekłucie. Osoby pomiędzy 16 a 18 rokiem życia powinny przynieść podpisaną przez rodziców lub prawnych opiekunów zgodę do gabinetu, w którym chcą dokonać przekłuwania uszu.

Image credits
Header image: © Brooke Cagle/Unsplash; earrings: © STUDEX of Europe GmbH