Skip links

Trendy w kolczykach 2013 – osiem gorących wskazówek

Dokąd zmierza moda na kolczyki w 2013 roku? Jakie klasyczne wzory powinny się znaleźć w kolekcji każdej kobiety? Co jest na topie? Jakich kolczyków już nie będzie się nosić w 2013? Nie przeocz naszych ośmiu gorących wskazówek, które przeprowadzą Cię przez ten rok ze stylem. Zapraszamy do obejrzenia kolczyków gwiazd na naszej ogólnoświatowej stronie Pinterest.

Trend 1: Czempioni każdego dnia – klasyczne sztyfty zrobione z najwyższej jakości materiałów

Sztyfty to najpopularniejsze kolczyki, idealne na każdy dzień. W szkole, na uczelni, w biurze, na wyjście, a nawet na fitnessie są nie tylko bardzo praktyczne, ale też piękne. Tak jak w zeszłym roku jako kontynuację trendu możemy spodziewać się powrotu kombinacji kolczyków z najwyższej jakości materiałów, takich jak 14 lub 18-karatowe złoto z perłami lub z diamentami. Kształty i rozmiary mogą być rozmaite.

Kto je nosi?
Sztyfty założone przez gwiazdę reality TV Kim Kardashian w kwietniu 2012 najprawdopodobniej zwróciły na siebie największą uwagę w zeszłym roku. Jej nowe złote kolczyki z brylantami w kształcie liter KW na lewym uchu oznaczały, że znajomość z Kanye Westem przeobraziła się w poważny związek.
Aktorki Zooey Deschanel i Keira Knightley również widziano z drobnymi kolczykami typu sztyfty – Zooey Deschanel pojawiła się na Emmy Awards w kolczykach z brylantami, a Keira Knightley wyglądała cudownie w jej błyszczących gwiazdkach na wielu premierach filmowych.
Justin Bieber przekłuł sobie uszy w wieku 9 lat. Nie nosi kolczyków przez cały czas, ale gdy je zakłada wybiera brylanty albo czarne sztyfty w obu uszach.

Trend 2: Wiele kolczyków w uszach

Noszenie więcej niż jednego kolczyka w uchu nie jest czymś nietypowym w dzisiejszych czasach, a nawet staje się coraz bardziej popularne. Kombinacja dwóch lub trzech kolczyków w płatku ucha albo sztang w chrząstce jest najczęściej spotykana. Często wielkość oczek kolczyków maleje im wyżej są umiejscowione na płatkach ucha.

Kto je nosi?
Katy Perry, Pink, Sienna Miller, Miley Cyrus, Demi Lovato, Hilary Duff, Jennifer Aniston, i Kate Moss posiadają wiele dziurek w uszach.

Trend 3: Wieczne kółka

Kółka to klasyczne kolczyki, które nigdy nie wychodzą z mody. Mamy tu do wyboru kółka małe lub duże, z białego i żółtego złota lub srebrne albo nabijane cyrkoniami, a nawet brylantami. Mogą być idealnie dopasowane do bransoletek i wisiorków i wyglądają tak samo dobrze na czerwonym dywanie jak i na co dzień.

Kto je nosi?
Kółka to znak rozpoznawczy Jennifer Lopez, choć JLo oczywiście nie zawsze je nosi. Kółka stanowią również część kolekcji biżuterii Rihanny i Beyoncé.

Trend 4: Wiszące kolczyki typu “żyrandole” albo o kształcie kropli

Wiszące kolczyki “żyrandole” są idealne gdy chcemy uzyskać romantyczny wygląd. Są bardzo kobiece i wyglądają fantastycznie do odsłoniętych dekoltów. Bardziej strojne wersje tych kolczyków są zarezerwowane na imprezy i inne większe okazje. W 2013 roku zobaczymy obie wersje w białym lub żółtym złocie ze szlachetnymi kamieniami.

Kto je nosi?
Aktorka Glenn Close posiada brylantowe “żyrandole”.

Trend 5: Kolory od delikatnych po zimne i kontrastowe

Kolory kolczyków w 2013 będą dość kontrastowe. W sezonie wiosna/lato kamienie i kryształy będą błyszczały w ciepłych kolorach i delikatnych pastelach. Dla podkreślenia eleganckiego wyglądu warto zdecydować się na kontrastowe kolory – biel i czerń i materiały takie jak onyks czy hematyt.

Kolejny kolorowy trend, który powstał w zeszłym roku zdecydowanie powraca w biżuterii i modzie w tym roku — neonowe kolory. Tak, neony powracają!

Teraz już wiecie co będzie na topie w 2013 roku. Warto też dowiedzieć się co jest passe. Następujące trzy punkty wskażą jakie kolczyki straciły swoją sławę w 2013 roku.

Trend 6: Ekstremalnie duże koła wyszły z mody

Chociaż kółka nigdy nie wyjdą z mody czas na mega wielkie koła się skończył. Fashioniści, celebryci i inni wielbiciele biżuterii stwierdzili, że koła, które sięgają ramion są niewygodne. Również koła z dużymi akrylowymi, szklanymi lub drewnianymi koralami miały swój krótki żywot, który nie przetrwał do 2013.

Trend 7: Do widzenia kolczykom z piór

Żegnajcie kolczyki-pióra w 2013. Mimo, że kształty piór wciąż mogą pojawiać się w biżuterii ze złota, kolczyki z prawdziwych lub sztucznych piór są już tylko wspomnieniem przeszłości.

Trend 8: Mężczyźni z jednym kolczykiem to ginący gatunek

Dla mężczyzn kolczyki tylko w jednym uchu już nie są dłużej trendem. Na chwilę obecną sztyfty w obu płatkach ucha są bardziej popularne.

Image credits
Header image: © pressmaster/Fotolia; other images: see image captions