Skip links

Style kolczyków 2012

Jakie style kolczyków są obecnie popularne? Które trendy z 2011 roku powrócą w 2012 jako styl uliczny? Co wzbudziło zainteresowanie w kolekcji jesień/zima? Które z trendy dominują w 2012?

Po raz kolejny trendy są dość zróżnicowane—dotyczy to zarówno wysokiej jakości biżuterii, jak i biżuterii sztucznej. Czy to przez projektantów biżuterii, na wybiegu, podczas uroczystości wręczania nagród i na czerwonym dywanie, na blogach o modzie i biżuterii, w sklepach, takich jak Etsy lub jako styl uliczny: Niektóre trendy zostały już zdefiniowane, podczas gdy na inne będziemy musieli oczekiwać przez pozostałą część 2012 r.

1. Błyszczące kolczyki: “Zamień się.”

Każdy strój z klasą potrzebuje pięknych kolczyków. Świetnie pasują do długich sukni wieczorowych, strojów biznesowych oraz bardziej sportowego stylu. W skrócie, z kolczykami nie możesz się pomylić. Wiele kobiet oraz mężczyzn uwielbia kolczyki ponieważ są uniwersalne. Bardziej świadomi mody zwracają uwagę na detale i wybierają delikatny błysk. Style też są róznorodne. Perłowe kolczyki to klasyka, która nigdy się nie starzeje. To samo dotyczy okrągłych i kwadratowych diamentowych kolczyków. Kolczyki ze sztuczych pereł lub cyrkonii są przystępne, nawet wykonane z hypoalergicznych materiałów z bezpieczną zawartością niklu. Bardzo popularne są kształty kwiatów, gwiazdek i serc. W niektórych krajach wśród ulubionych znajdują się, kamienie związane z datą urodzenia. Kolczyki z 18 karatowego (750) lub 14 karatowego (585) złota wyglądają olśniewająco. Halle Barry i Sandra Bullock to przykłady gwiazd, które uwielbiają diamentowe kolczyki. Twój sklep jubilerski to idealne miejsce aby poszukać wysokiej jakości biżuterii wykonanej ze złota, srebra lub z diamentami.

2. “Duże jest piękne.”

Z inspiracją zaczerpniętą z filmu, od gwiaz muzyki i celebrytów z programów reality show, jedno wydaje się jasne: Wielkie wejście wymaga wyrazistych kolczyków, aby zrobić odpowiednio duże wrażenie. Projektanci stają się coraz bardziej ekstrawaganccy. Panuje różnorodność materiałów, kształtów oraz kolorów. Istnieją różne trendy, które omówimy w akapitach 3 – 6. Ważne jest, aby super duże kolczyki naprawdę przyciągały wzrok. Będą wyglądały najlepiej połączone z bardzo małą resztą biżuterią. Dobrym pomysłem jest noszenie takich wyrazistych kolczyków jedynie na specjalne okazje, ponieważ są zbyt cięzkie aby nosić je przez cały dzień i łatwo zaplątują się w ubrania.

3. Kolczyki z piór

Prawdziwe i sztuczne ptasie pióra zdobią uszy wielu kobiet już od zeszłego roku. Pawie pióra są tak samo popularne jak połączone naturalnie kolory ziemi takie jak brązowy, czarny i biały czy też jasno różowy. Dobra rzecz—kolczyki z piór są duże, ale jednocześnie lekkie. Wydaje się, że ludzie albo kochają, albo nieznoszą kolczyków z piór. Choć ci, którzy od początku ich nie lubili są skłonni, widzieć zanikającą trend, masy wydają się podążać za modą. W takich kolczykach mogliśmy zobaczyć Miley Cyrus, Drew Barrymore i Paris Hilton. Kolczyki z piór są na przykład częścią kolekcji sieci sklepów z biżuterią Claire’s.

4. Duże koła wysadzane diamentami lub perełami

Proste, lecz duże kolczyki koła są modne od długiego czasu. Zdecydowanie najlepszym przykładem jest Jennifer Lopez, która rzadko widywana jest bez swoich gigantycznych kół. To kolejny z masowych trendów. Niektórzy nadal wolą koła z gładkiego złota, srebra lub stali chirurgicznej. Jednak efektownie ozdobione koła są zdecydowanie coraz bardziej popularne. Szersze koła są wysadzane diamentami, cyrkoniami lub sztucznymi kamieniami, lub na cieńsze koła zaplatane jest kilka dużych pereł, wykonanych z różnych materiałów.

5. Kolczyki żyrandole— od romantycznych do Arabskich Nocy

Żyrandole to kolczyki w stylu retro. Są bardzo kobiece i wyglądają, jakby ze snu, z innego czasu lub odległego świata. Mogą wyglądać jakby były zabytkowe, choć w większości wypadków nie są. Często widuje się kombinacje srebra lub złota z kamieniami w kształcie łez lub syntetycznymi kamieniami w różnych kolorach. Nie tylko Gwyneth Paltrow, Cameron Diaz, Uma Thurman i Nicole Kidman podkreślają swoją kobiecość kolczykami żyrandolami.

6. Kolczyki frędzle

Frędzle, które pamiętamy z zasłon w babcinym salonie, są wykorzystywane w modzie już od jakiegoś czasu. W przypadku kolczyków, frędzle mogą być długości do ramion lub nawet dłuższe. Pojedyncze pasma mogą być zrobione z jedwabiu, mieć nawleczone perły, czasem są to drobne srebrne łańcuszki, a kiedy indziej zrobione są ze skórzanych rzemyków. Natalie Portman nosiła swoje frędzlowe kolczyki w kolorze fioletu i srebra na czerwonym dywanie, Kate Hudson wybrała swoje w bieli i srebrze, a Rihanna złocie i srebrze. Bijou Brigitte oferuje kolczyki w tym stylu.

7. Orzeźwiająca elegancja

Fakus na czerń lub atracyt i srebro również się wzmacnia. Materiały do tego stosowane to na przykład, hematyt, onyks i srebro. Niektóre modele kolczyków od JETTE, Thomasa Sabo i DKNY, dostępne w sklepach Christ, Rockberries czy też od duńskiej marki biżuterii Pilgrim, reprezentują ten styl.

Image credits
Header image: © Dmitry Fisher/Fotolia