Skip links

Zimowe porady dotyczące przekłuwania uszu i kolczyków

Mroźna zima to czas na owijanie…

…wełnianymi czapkami, nausznikami, szalikami i grubymi swetrami. Im zimniej na dworze, tym cieplej się ubieramy. Szczególnie staramy się ogrzać szyję i uszy.

Nie zawsze jest to takie proste, jeśli nosisz kolczyki. Długie kolczyki uwielbiają grzęznąć w szalikach. Często zapominamy również o ostrożności podczas zakładania i zdejmowania różnych nakryć głowy zimą.

Oto jak przetrwasz zimę z nienaruszonymi uszami i kolczykami:

  • Częściej noś sztyfty, ponieważ nie plączą się one tak łatwo w szalikach, czapkach i swetrach.
  • Załóż kolczyki po swetrze, aby się nie zaczepiły.
  • Traktuj uszy produktami do pielęgnacji, ponieważ płatki uszu mogą się nieznacznie podrażnić, jeśli kolczyki utkną w szaliku. Czasami te podrażnienia są tak małe, że trudno je zauważyć. Może dojść do infekcji. Stosowanie produktów pielęgnacyjnych może temu zapobiec.

Czy zima to dobry czas na przekłucie uszu?

Kiedyś uważano, że przekłuwanie uszu zimą to zły pomysł. Właściwie nigdy nie było na to bardzo dobrego wytłumaczenia. W rzeczywistości przekłuwanie uszu o każdej porze roku jest całkiem w porządku. Zimno może być raczej przyjemne dla nowo przekłutych uszu. Jeśli wybierzesz sprzedawcę, który używa STUDEX System75, i tak prawie nie zauważysz założenia kolczyka. Nie trzeba więc ani czekać na zimę, ani jej unikać.
Jeśli masz na to ochotę, po prostu idź i przekłuj sobie uszy.

Image credits
Header image: © Aaron Burden/Unsplash; plants: © Andrea Windolph/Unsplash; other images: © STUDEX of Europe GmbH