Skip links

Wiosenne porady: czas na zmiany

Nareszcie nadeszła wiosna wraz z naszymi wiosennymi poradami!

Dni są dłuższe, słońce się pokazuje i czas wreszcie zostawić zimę za sobą. Czy ty też postrzegasz wiosnę jako okazję do robienia rzeczy inaczej, do patrzenia na nie bardziej pozytywnie? W takim razie mamy dla Ciebie kilka wskazówek:

1. Wyjazd do fryzjera

Najszybciej zauważalne są zmiany w naszym wyglądzie. Dlatego „wiosenny program samomotywacji i odnowy” można skutecznie rozpocząć od wizyty u ulubionego fryzjera. Nasze włosy często są przesuszone po miesiącach zimowych i tęsknią za odżywczą pielęgnacją. Nasz kolor włosów również wymaga zmian na wiosnę, takich jak na przykład pasemka. Jeśli chcesz znacząco zmienić swój wygląd, nie bój się odważnych wyborów przy podejmowaniu decyzji o nowej fryzurze – od długich do krótkich, od prostych do kręconych. Czas jest teraz.

2. Nowy ulubieniec

Następne na liście są zakupy. Najlepszy czas na to jest PO wizycie u fryzjera, bo wtedy wyglądasz najlepiej i prawdopodobnie też świetnie się czujesz. Zazwyczaj najbardziej udane zakupy mamy wtedy, gdy „tylko patrzymy”, a nie wtedy, gdy mamy długą listę potrzebnych rzeczy. Porada: Najpierw ustal budżet i po prostu płyń z prądem, aż coś naprawdę do ciebie przemówi. Nowa torebka, fantastyczna para butów, lekka kurtka na łagodniejsze temperatury lub po prostu odpowiednia bluzka, która rozbrzmiewa w nowym sezonie – lepiej tylko ten jeden specjalny przedmiot, który ma potencjał, by stać się ulubionym, niż te wszystkie nudne podstawy, które widzisz wszędzie. Akcesoria takie jak szaliki, biżuteria i torby są zawsze w modzie.

4. Ochota na zdrową żywność

Kiedy pojawia się słońce i temperatura wzrasta powyżej zera, nasz organizm domaga się witamin. Czy nie zauważasz, że wiosną bardziej niż zimą masz ochotę na sałatki, surowe warzywa, jogurt, maślankę i inne zdrowe potrawy? Skorzystaj z tej pory roku. Nie radykalnymi wiosennymi dietami, ale rozsądnymi i zdrowymi zmianami w sposobie odżywiania. Nie z nierealistycznymi celami utraty wagi, ale z rozsądnym odżywianiem, takim jak łączenie żywności. Oprócz tego, że stracisz kilka zimowych kilogramów, zaczniesz czuć się naprawdę dobrze. Wiosenna gorąco, do widzenia! Możesz znaleźć potrawy łącząc przepisy online lub w książkach i czasopismach. Pamiętaj też o piciu dużej ilości płynów, takich jak woda czy niesłodzone herbaty ziołowe lub rooibos.

5. Zdrów jak ryba

Nie tylko potrzebujesz zdrowego odżywiania, aby czuć się w formie, równie ważne są ćwiczenia. Wiele osób stawia na bieganie, ale może to być również inny sport, który zapewnia aktywność. Najważniejsze jest to, aby regularnie ćwiczyć. Kiedy ćwiczenia stają się częścią Twojej rutyny, na przykład bieganie przez 30 minut co drugi dzień, nie kwestionujesz już tego. Po prostu spróbuj — cztery tygodnie bez przerwy, bez wymówek. Po tym czasie masz już za sobą najgorsze, w rzeczywistości ćwiczenia stają się po prostu naturalną częścią Twojego codziennego życia. Aby uzyskać dodatkową inspirację, możesz przejrzeć magazyn fitness, książkę lub aplikację, w których znajdziesz więcej wskazówek.

6. Małe smakołyki dla duszy

Nie zapomnij też od czasu do czasu zrobić czegoś dobrego dla swojej duszy. Wybierz kilka książek, które przeniosą Cię na wyższy poziom. Ci, którzy przeczytali coś o pozytywnym myśleniu, są znacznie bardziej zmotywowani do sensownego uporządkowania swojego życia niż ci, którzy narzekają w mediach społecznościowych na kolejną osobę, która zdecydowała się „przestać” ich obserwować. Otaczaj się ludźmi, którzy podzielają twoje nastawienie do działania, a nie tymi, którzy nie zdają sobie sprawy, że pogrążają się w chronicznej roli ofiar. Zrób coś dobrego dla innych – nie oczekując niczego w zamian, bo sam zyskasz wielką energię z tych aktów dobroci. Podaruj sobie świeże wiosenne kwiaty i połóż je na swoim śniadaniowym stole. Bądź kreatywny!

Image credits
Header image: © Anthony Delanoix/Unsplash; woman #1: © Patrizia Tilly/Fotolia.com; scissors: Markus Winkler/Unsplash; woman #2: © dreamerve/Fotolia.com; purple blossoms: © Charlotte Coneybeer/Unsplash; woman #3: © GalaxyPhoto/Fotolia.com; white blossoms: © Scott Webb/Unsplash