Skip links

Letnie porady dotyczące przekłuwania uszu

Lato, a zwłaszcza przerwa wakacyjna, to idealny czas na przekłucie uszu.

Oderwana od codzienności łatwiej przyzwyczaić się nie tylko do nowych kolczyków, ale także do niezbędnej pielęgnacji. Jest to szczególnie wygodne dla rodziców, których dzieci mają czas, aby nauczyć się dbać o swoje nowe kolczyki w uszach. Ta opieka wymaga bardzo mało czasu, ale dwie minuty mniej więcej rano mogą często decydować o tym, czy Twoje dziecko złapie autobus do szkoły, czy nie.

Wielu rodziców celowo wybiera wakacje, ponieważ chcą spełnić marzenie dziecka o kolczykach na pierwszy dzień w szkole.. Wiele osób rozwija w ten sposób poczucie odpowiedzialności u swoich dzieci, pozwalając dzieciom przejąć pielęgnację kolczyków zgodnie z ich instrukcjami. Dłuższe kolczyki należy zdejmować podczas aktywności fizycznej. Czasami nawet małe kolczyki należy zdjąć ze względów bezpieczeństwa. Ponieważ nowe kolczyki muszą pozostać na swoim miejscu przez sześć tygodni bez ich wyjmowania, wakacje to szczególnie dobry czas na nowe kolczyki w uszach, na wypadek gdyby kolczyki nie były dozwolone podczas zajęć wychowania fizycznego lub w klubach sportowych.

Poniższe letnie wskazówki zawierają odpowiedzi na często zadawane nam pytania:

Czy możemy jechać na wakacje ze świeżo przekłutymi uszami?

Tak, to nie problem, jeśli będziesz pamiętać o kontynuowaniu rutynowej pielęgnacji swojej lub dziecka dwa razy dziennie. Pamiętaj tylko, aby spakować płyn po przekłuciu STUDEX i kilka płatków kosmetycznych. Wybierz butelkę o pojemności 100 ml, aby mieć przy sobie wystarczającą ilość płyn pielęgnacyjnego. Jeśli Twoje wakacje wiążą się z lotem, pamiętaj, aby zapakować swoje produkty pielęgnacyjne w przezroczyste torby z zamkiem błyskawicznym, zgodnie z wymogami większości linii lotniczych. Dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą nawilżanych chusteczek do rąk. W ten sposób możesz również dbać o swoje kolczyki, gdy jesteś w drodze, na wypadek gdybyś nie miała możliwości wcześniejszego umycia rąk.

Czy mogę pływać z moimi nowymi kolczykami w uszach?

W okresie gojenia (6 tygodni w przypadku płatków uszu, 12 tygodni w przypadku chrząstki ucha) najlepiej unikać pływania. W końcu każde przekłucie kończy się małą raną, którą należy utrzymywać w jak największej czystości i sterylności. Publiczne baseny są często zanieczyszczone zarazkami, zwłaszcza bakteriami. A baseny, w których używa się chloru, mogą powodować problemy, ponieważ chlor i jego produkty uboczne mogą wysuszać i podrażniać skórę. Jeziora lub oceany również mogą być skażone zarazkami.

Dlatego jeśli mimo to zdecydujesz się pływać, zalecamy podążanie za pływaniem ze zwykłą rutyną pielęgnacyjną przy użyciu odpowiedniego produktu pielęgnacyjnego do przekłuwania uszu. Możesz także użyć wodoodpornego bandaża, który należy zdjąć po kąpieli. Pamiętaj, aby najpierw umyć ręce. Piasek można spłukać z uszu czystą wodą.

Jak chronić uszy przed poparzeniem słonecznym?

Twoje uszy są bardzo wrażliwe i powinny być chronione przed słońcem. Jednak nie należy stosować żadnych filtrów przeciwsłonecznych na uszach, jeśli masz nowe kolczyki. Zamiast tego chroń uszy swoje lub dziecka za pomocą kapelusza przeciwsłonecznego lub chusty na głowę.

Wniosek

Nowe kolczyki w uszach nigdy nie stanowią problemu, niezależnie od tego, czy jesteś na wakacjach, na plaży, wędrówce czy podczas wielu innych zajęć. Szybko przyzwyczaisz się do niezbędnej rutyny pielęgnacyjnej. A kiedy wrócisz z urlopu, wypoczęta i w dobrym nastroju, Twoje nowe kolczyki dodadzą Ci dodatkowego, wyjątkowego blasku. 🙂

Uwaga: Jak wspomniano w naszym regulaminie, tych wskazówek nie należy traktować jako porady medycznej. Jeśli masz pytania lub wątpliwości natury medycznej, skonsultuj się z lekarzem.

Image credits
Header image: © Lee Jeffs/Unsplash; sign post: © Marten Bjork/Unsplash; girl: © tan4ikk/Fotolia.com; flamingo: © Vicko Mozara/Unsplash; woman: © Angelo Pantazis/Unsplash; sunset: © Sean O./Unsplash;