Skip links

Pomysły na wielkanocne prezenty i zajęcia dla dzieci

Nadchodzi Wielkanoc. Z dnia na dzień jest coraz cieplej, natura budzi się do życia, a dzieci czekają z utęsknieniem na wielkanocnego zajączka i inne świąteczne tradycje. Wielkanocne artykuły są dostępne w sklepach już od kilku tygodni. Co poza czekoladowymi zajączkami możemy sprezentować dzieciom na Wielkanoc? Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na wielkanocne prezenty i zajęcia dla rodziny. Niektóre z nich można też wykorzystać przy okazji Pierwszej Komunii Świętej, Bierzmowania i przy innych ważnych wydarzeniach, zawsze wtedy gdy chcemy spełnić specjalne marzenie.

Przygotowania do Wielkanocy: malowanie pisanek

Wiele dzieci czeka z utęsknieniem na świąteczne tradycje związane z Wielkanocą. Dzieci uwielbiają być angażowane w przygotowania i są niezwykle kreatywnymi pomocnikami. Pomaganie w szykowaniu świątecznych potraw i wypieków jest dla dzieci ogromną radochą. Najmłodsi mogą być też doskonałymi pomocnikami przy tworzeniu ozdób na świąteczny stół. Jednak największą atrakcją świąt Wielkanocnych jest malowanie pisanek. Dzieci dobrze wiedzą, że Zajączek Wielkanocny sam nie sprostałby temu zadaniu 😉 Jeżeli chcemy zachować dziecięce dzieła na skorupkach na dłużej warto przygotować wydmuszki. Jednak najczęściej malujemy na Wielkanoc jajka ugotowane na twardo. Najlepiej przygotować tyle jajek ile jesteśmy w stanie zjeść w ciągu 10 dni, zwykle liczymy po 3-4 jajka na osobę. W sklepach możemy znaleźć specjalne farby do jajek. Pisanki można też udekorować flamastrami, czy kolorową wodą.

Easter Activities for Kids
Easter Activities for Kids

Przygotowanie koszyczka wielkanocnego

Ta chrześcijańska tradycja przygotowywania koszyczków wielkanocnych zwanych święconkami jest również uwielbiana przez dzieci. Pokarmy, które święcimy w Wielką Sobotę to zazwyczaj jaja w postaci pisanek (symbol życia), ukształtowane z masła lub cukru baranki symbolizujące zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, sól kuchenna, chleb, wędlinę lub białą kiełbasę, ciasta świąteczne. Pozwólmy naszym pociechom udekorować koszyczki wielkanocne.

Pomysły na drobne prezenty

Prezenty na zajączka nie muszą być bardzo kosztowne. Najbardziej liczy się ciekawy pomysł.

Kolorowa kreda

Kolorowa kreda to niedrogi podarunek, który zajmie wasze dzieci na godziny. Jeszcze większą radość sprawicie swoim uciechom jeśli dołączycie do nich by wspólnie porysować. Chodniki w parku, czy na podwórku, tarasy – dzieci szybko znajdą miejsca, które będą chciały udekorować kolorową kredą. Wskazówka: Pamiętajcie by ubrać dzieci w ubrania do zabawy, gdyż malowanie kredą to bardzo brudna robota 🙂

Easter Gift Ideas for Children
Easter gift ideas for kids – earrings for children
Pierwsze kolczyki z firmy STUDEX

Wiele dziewczynek nie może się doczekać swoich pierwszych kolczyków. Wielkanoc to dobry moment by spełnić to marzenie. Udaj się po bon podarunkowy na kolczyki i przekłucie uszu do gabinetu kosmetycznego. Wielu partnerów firmy Studex oferuje podarunkowe zestawy z pierwszymi kolczykami do przekłucia uszu dla dzieci. Takie kolczyki są sterylnie zapakowane w specjalnych kartridżach i można je otworzyć dopiero przed przekłuciem. W zestawie prezentowym znajduje się również eleganckie pudełeczko na pierwsze kolczyki. Ceny takich zestawów są uzależnione od materiału z jakiego zrobione są kolczyki. Najczęściej wybierane wzory kosztują zazwyczaj około 50zł, do tego należy doliczyć cenę przekłucia ucha.

Dla dzieci, które już mają przekłute uszy doskonałym prezentem będą kolczyki z hipoalergicznej linii Sensitive. Kosztują one od 30 do 50zł za parę w zależności od wybranego wzoru. Urocze stokrotki dostępne w przeróżnych kolorach będą idealnym prezentem na wiosnę i święta.

Ferie świąteczne to idealny moment na przekłucie uszu u dzieci. Mamy wtedy więcej czasu na zaznajomienie się z odpowiednią pielęgnacją. Zanim dzieci powrócą do szkół i przedszkoli będą już przyzwyczajone do przemywania uszu dwa razy dziennie specjalnym płynem do pielęgnacji uszu.

Mini Zoo

Dla wielu dzieci jedyną szansą na zobaczenie, a nawet pogłaskanie wielkanocnego zajączka jest Mini Zoo. Można tam również zobaczyć małe jagniątka, kózki i inne zwierzaki. W wielu parkach zoologicznych znajduje się specjalnie oddzielone Mini Zoo, gdzie dzieci są mile widziane. Zabierzcie swoje rodziny i znajomych na wycieczkę, którą wasze dzieci zapamiętają na długi czas.

Easter Gift Ideas for Children

Małe rzeczy, dużo radości

Jak zachęcić dzieci by jadły zdrowe przekąski zamiast słodyczy? Tutaj najważniejsze są szczegóły. Takie apetyczne kanapki na pewno przykują dziecka uwagę. Kawałki białego sera i serka wiejskiego wystarczy udekorować szczypiorkiem, kółeczkami z oliwek, rzodkiewkami lub innymi warzywami i owocami. Kanapki z szynką również możemy w ten sposób przystroić. Wystarczy użyć trochę wyobraźni.

Easter gift ideas for kids
First Holy Communion Confirmation earrings

Spełnij życzenie na Pierwszą Komunię, Bierzmowanie i inne uroczystości

Na specjalne okazje takie jak Pierwsza Komunia Święta czy Bierzmowanie najlepszy prezent to taki, który dziecko zapamięta na całe życie. Obok zegarka, roweru czy rolek kolczyki najprawdopodobniej znajdą się na pierwszym miejscu na liście prezentów. Jest to prezent na całe życie.

Image credits
Header image: © freestocks/Unsplash; image #1: © pressmaster/Fotolia; image #2: © lunamarina/Fotolia; image #3: © ChrisArt/Fotolia; image #4, daisy earrings: © STUDEX of Europe GmbH; image #5: © MAK/Fotolia; image #6: © teresa/Fotolia; image #7: © karelnoppe/Fotolia