Skip links

Targi “Inhorgenta Munich 2013”: Neonowe trendy w modzie

Prawie 30,000 odwiedzających z 85 krajów przybyło na targi Inhorgenta Munich trwające od 22 do 25 lutego 2013 roku w Monachium. W sumie 1,237 wystawców (9% więcej niż w ubiegłych latach) przedstawiło swoje najnowsze kolekcje. Tym razem wystawa miała bardziej międzynarodowy oddźwięk – jedna trzecia gości i prawie połowa wystawców przybyła do Monachium z zagranicy aby zaprezentować lub zobaczyć produkty luksusowe w przystępnej cenie, takie jak: biżuteria, zegarki i dodatki. W tym roku targi obchodziły swoją 40 rocznicę. Otwarto również nową halę nazwaną “Trends & Vision”.

Jak można było zaobserwować na targach Inhorgenta trend, który wyrósł w zeszłym roku i pojawił się na wybiegach w sezonie wiosna/lato w roku 2013 powraca wśród zegarków i biżuterii. Mowa tu o neonowych kolorach. Ci, którzy nie mogli uwierzyć własnym oczom już w zeszłym roku czując powrót lat osiemdziesiątych znów będą zaskoczeni. Biżuteria, zegarki, torebki i buty w neonowym żółtym, zielonym, fuksji, różowym, niebieskim, czerwonym i pomarańczowym kolorze z jednej strony stanowią ciekawy akcent do spokojnych strojów, a z drugiej są dopełnieniem śmiałych neonowych kreacji prosto od projektantów mody.

Oto kilka przykładów produktów projektantów biżuterii i sprzedawców, którzy uwzględnili neonowy trend na targach Inhorgenta Munich:

Na nowej hali B3 “Trends & Vision” Lizas pokazał swoją kolekcję qudo – lizas, w tym bransoletki w neonowych kolorach. Na stoisku A. Ruppenthal na hali C1, szlachetne kamienie połyskiwały w neonowych zielonych i pomarańczowych kolorach. W hali A2, STUDEX Europa zaprezentował swoją nową neonową kolekcję sztyftów do uszu przeznaczonych do przekłuwania. Różnorodne kolory w tym szeroką gamę neonowych barw zaprezentowała również firma Eulit na hali B2 w swojej kolekcji biżuterii Trollbeads

Neonowe trendy były najbardziej zauważalne u producentów i sprzedawców zegarków:

Na hali B3, Pranda & Kroll pokazali najnowszą kolekcję zegarków Baldessarini z neonowym zielonym akcentem. Na hali A1, M&M Uhren zaprezentowali swoją nową serię zegarków z kolorowymi paskami oraz neonowymi detalami kontrastującymi z czarnymi tarczami. M&M oferowało nawet pasujące do zegarków pierścionki. Zegarki w rozmaitych kolorach z serii ice-watch marki Marc Jacobs prezentowane przez albu.con również stanowiły ciekawą propozycję na najbliższy neonowy sezon.

Stylowa wskazówka: Skomponuj zestaw składający się z kilku bransoletek i zegarka. Pasemka albo tzw. ombre hair, lakiery do paznokci i make-up w neonowych kolorach będą idealnym dopełnieniem wizerunku. Przykłady znajdziecie na naszej stronie Pinterest w dziale “Neon Trend 2013”

W modzie, Oscar de la Renta, Versus jak również Versace, Proenza Schouler, Simone Rochas and Matthew Williamson pokazują jak wspaniale neonowe kolory mogą się prezentować (niektóre przykłady również można znaleźć na “Neon Trend 2013”). Nasz absolutny faworyt: niebieskie buty z neonowymi różowymi obcasami i neonowymi pomarańczowymi sznurówkami.

Image credits
Header image: © Michael Kemp/Unsplash; other images: see image captions