Skip links

Kolczyki – trendy 2016: Co w tym roku jest modne

By przedstawić Wam obowiązujące trendy w kolczykach w 2016, wybraliśmy się na targi jubilerskie i projektantów biżuterii takie jak INHORGENTA MUNICH 2016 i BASELWORLD 2016. Poniższe trendy będą dominować w 2016 roku:

Kolczyki – trendy 2016 – Nr. 1: Kilka kolczyków w uchu

Tak jak w poprzednich latach, noszenie wielu kolczyków w uchu będzie modne również w 2016 roku. Przy czym warto zaznaczyć że noszenie wielu kolczyków w różnych kolorach i wzorach w uchu jest modniejsze niż długie, wiszące lub duże kolczyki. Dwa lub trzy kolczyki w płatku ucha połączone z jednym (a nawet więcej) kolczykiem w chrząstce u góry jest zestawieniem najbardziej popularnym. Sztyfty łączy się także z nausznicami, które zazwyczaj zakłada się na brzeg ucha w jego środkowej lub górnej części.

Inne ciekawe połączenia możecie znaleźć na profilu Studex na Pinterest: “Piękne zdjęcia i filmy z kolczykami na Pinterest” lub “Więcej zdjęć”.

Kolczyki – trendy 2016 – Nr. 2: Delikatne różane kolory i chłodne błękit

Po raz pierwszy eksperci od barw w PANTONE® wybrali dwa odcienie PANTONE Najlepszy kolor 2016 roku: PANTONE 13-1520 Kwarc różowy i PANTONE 15-3919 Spokój. Ta kombinacja ciepłej różanej barwy z chłodnym, przenikliwym błękitem wyróżnia się w tegorocznych trendach w kolczykach. Srebrna biżuteria idealnie koresponduje z takim designem kolczyków.

Earring Trends 2016: Soft Rose Tone and Cool, Airy Light Blue

Przepiękną biżuterię bazującą na tych barwach znajdziecie w nowej kolekcji kolczyków STUDEX które są wykorzystywane przy maszynach do przekłuwania uszu STUDEX System75. Przepięknymi przykładami wykorzystania tych barw są “Ukryte skarby” od Claudia Hoppe, oraz bransolety z lakierowanej stali nierdzewnej z i naszyjniki od Richard Hans Becker.

Kolczyki – trendy 2016 – Nr. 3: Kwiaty rządzą!

Florystyczne motywy to w tym roku najbardziej popularny trend w modzie. Dowodem na tą tezę są niektóre z tych kolekcji od Alessio Sorrentino czy chociażby z kolekcji STUDEX lub naszyjnik od Ernst Färber. Kwieciste wzory z kolekcji Piccola Insignia od MY iMenso przykuwają uwagę wszystkich oglądających. Te pierścionki wykonane ze srebra 925 posiadają miniaturowe suszone kwiaty zachowane w żywicy.

Więcej wrażeń z pokazów biżuterii

Image credits
Header image: © Baselworld/MCH Swiss Exhibition (Basel) Ltd.; image #1: © Messe München; images #2, #5, #7 and #13: © STUDEX of Europe GmbH; image #3: Claudia Hoppe, © Messe München; image #4: Richard Hans Becker, © Messe München; image #6: Alessio Sorrentino, © Messe München; image #8: Ernst Färber, © Messe München; image #9: MY iMenso, © Bene-Lux Jewels BV; image #10: STUDEX, © Messe München; image #11: © Messe München