Skip links

Trendy w kolczykach i przekłuwaniu uszu 2020: klasyczny niebieski i kombinacje

Jeśli chcecie być na bieżąco w świecie kolczyków i przekłuwania uszu, w 2020 roku panują dwa główne trendy: “kolor roku” i połączenie wielu kolczyków w jednym uchu. Więcej o trendach w świecie kolczyków i przekłuwania uszu przeczytacie poniżej:

Trendy w kolczykach i przekłuwaniu uszu 2020 – nr 1: Classic Blue

Pantone Color Institute uznało że kolorem roku 2020 będzie “Classic Blue, czyli klasyczny niebieski”.Ten ponadczasowy i elegancki niebieski odcień między kobaltem a błękitem królewskim przypomina kolor wieczornego nieba. Jak co roku, kolor roku będzie miał silny wpływ na świat designu, a tym samym na rynek biżuterii i mody. STUDEX wprowadza ten trend dzięki sztyftom w kolorze szafiru, capri lub neonu. Można je łatwo łączyć z kolczykami w kolorze akwamarynu, bieli lub kryształu, a także z klasycznymi perłowymi ćwiekami. Są noszone na przykład z granatowymi sukienkami, topami i marynarkami.

W zależności od kombinacji i ubieru, kolczyki sprawdzają się na różne okazje: promieniejąc elegancją w biurze, popisując się na plaży w kolorach oceanu, spędzając wieczór na świeżym powietrzu z przyjaciółmi lub imprezowanie od zmierzchu do świtu … „Classic Blue” reprezentuje pokój, spokój, schronienie, niezawodność, stabilność, jasność, a także odporność – czyli wszystko, czego potrzebujemy na nową dekadę.

Earring and Ear Piercing Trends 2020

Trendy w kolczykach i przekłuwaniu uszu 2020 – nr 2: Wiele kolczyków w uchu 

Tymczasem noszenie wielu kolczyków na ucho stało się mega trendem. Według *ankiety internetowej, zainicjowanej przez STUDEX w 2018 r. 56% kobiet noszących kolczyki ma jeden lub dwa kolczyki w uszach, a 44% ma trzy lub więcej. Należy się spodziewać, że stosunek ten wkrótce się odwróci, a liczba kobiet noszących tylko jeden lub dwa kolczyki stanie się wówczas mniejszością.

Wcześniej elegancki wygląd z jednym kolczykiem na ucho, zwykle noszonym jako para, jest oczywiście coraz mniej modny. Zamiast tego, trzy kolczyki w uchu i dwa wgórnej części ucha są obecnie szczególnie popularne. Szpilki w płatku ucha można również układać naprzemiennie. Czy to jako kolczyki w gwiazdozbiorze czy w dowolnej innej kombinacji – w dzisiejszych czasach ucho jest uważane za dzieło sztuki, a kombinacje kolczyków są ważnym środkiem wyrazu. Zasada „mniej znaczy więcej” nie jest prawdą w przypadku biżuterii do uszu, jednak tak samo „im więcej, tym lepiej”, nie ma zastosowania. Najważniejsze jest by biżuteria nie była nuda.

Szpilki pasujące do tych trendów w kolczykach i przekłuwaniu uszu można znaleźć na przykład w STUDEX – czy to jako sztyfty do przekłuwania uszu w systemie STUDEX System75, czy jako hipoalergiczne kolczyki uzupełniające Sensitive firmy STUDEX. Kliknij tutaj aby znaleźć partnera STUDEX w Twojej okolicy.

*Źródło: STUDEX of Europe, ankieta online kobiet we Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii i Szwajcarii, 11/2018, badanie rynku wewnętrznego, niepublikowane

Image credits
Header image: night sky: © m wrona/Unsplash, earrings: © STUDEX of Europe GmbH; other images: © STUDEX of Europe GmbH