Skip links

Trendy w kolczykach 2018: hipoalergiczne materiały, fiolet i indywidualizm

Przedstawiamy trendy w kolczykach i przekłuwaniu uszu, na które należy zwrócić uwagę w 2018 roku. Megatrendy Zdrowie i Indywidualizm, jak opisują zwiadowcy trendów, tacy jak Trendone lub niemiecki Zukunftsinstitut (Instytut Przyszłości), będą miały wpływ na rynek kolczykowania i przekłuwania uszu. Podobnie kolor roku 2018, “Ultra Violet”, zgodnie z zapowiedziami Instytutu Pantone Color. W 2018 r. należy się spodziewać następujących zmian.

Trendy w kolczykach i przekłuwaniu uszu 2018 – #1: Hipoalergiczne, przyjazne dla skóry materiały

Jednym z aspektów megatrendu Zdrowie jest podejmowanie świadomych decyzji przez konsumentów. Dla rynku jubilerskiego oznacza to, że klienci będą zwracać większą uwagę na materiały z jakich zrobiona jest biżuteria, którą kupują. Dlatego rośnie zapotrzebowanie na kolczyki wykonane z hipoalergicznych i przyjaznych dla skóry materiałów, takich jak złoto karatowe, tytan lub chirurgiczna stal nierdzewna. Dotyczy to zarówno biżuterii do przekłuwania uszu, jak i zwykłej (do noszenia). Rodzice należą do najlepiej poinformowanych konsumentów, ponieważ chcą uniknąć reakcji alergicznych u swoich dzieci. STUDEX, wiodący międzynarodowy producent systemów do przekłuwania uszu i hipoalergicznych kolczyków, spełnia wysokie oczekiwania tych pro-zdrowotnych konsumentów. Wielu partnerów STUDEX ma dodać do swojej oferty więcej 14-karatowych złotych kolczyków do przekłuwania uszu STUDEX System75 a także kolekcję hipoalergicznych kolczyków Sensitive by STUDEX.

Earring and Ear Piercing Trends 2018
Earring and Ear Piercing Trends 2018

Trendy w kolczykach i przekłuwaniu uszu 2018 – #2: Odcienie ciemnego fioletu

Kolor roku 2018 to “PANTONE 18-3838 Ultra Violet“. Według ekspertów od kolorów z Instytutu Pantone Color, ten prowokacyjny odcień purpury oznacza “oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie”. Ten kolor będzie widoczny wszędzie w tym roku, czy to w biżuterii, modzie czy produktach kosmetycznych. Dlatego eksperci od biżuterii zalecają dodanie do kolekcji kilku kolczyków w fioletowych odcieniach. STUDEX oferuje kolczyki do przekłuwania (do przekłuwania uszu za pomocą STUDEX System75) i kolczyki do noszenia (Sensitive by STUDEX) z ametystem lub tanzanitem. Są one dostępne u wielu partnerów STUDEX.

Trendy w kolczykach i przekłuwaniu uszu 2018 – #3: Indywidualizm, jednorożce i gwiezdny pył

raz z megatrendem na Indywidualizm przyszło zapotrzebowanie na biżuterię z przesłaniem. Jeśli chodzi o kolczyki, jednorożce są nadal popularne, ponieważ klienci różnych grup wiekowych wykorzystują ten motyw do wyrażania swojego stylu życia i wyjątkowości. Odkąd powszechne jest noszenie wielu kolczyków na uchu, komponując w ten sposób własne indywidualne dzieło sztuki, jednorożec jest łączony ze sztyftami w kształtach gwiazd lub planet. Fani uwielbiają także ozdabiać uszy kombinacjami ćwieków w barwach narodowych lub klubowych. Ci, którzy chcą uaktualnić własne gadżety do tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej kolczykami w swoich barwach narodowych lub w kształcie gwiazd (mistrzów świata), znajdą je u swojego zaufanego partnera STUDEX.

Earring and Ear Piercing Trends 2018

Image credits
Header image: girl: © Kareya Saleh/Unsplash, background: © Vincent Guth/Unsplash; image #1, woman: © Alex Sheldon (@slavewire)/Unsplash; images #2-#3, earrings: © STUDEX of Europe GmbH