Skip links

Angelina Jolie zabiera córki do salonu piercingu

Kiedy Angelina Jolie i Brad Pitt gdzieś się pojawią, rzadko pozostają nie rozpoznani. Już zdążyli się do tego przyzwyczaić, w końcu dzięki sławie dobrze zarabiają. Bycie obserwowanym to część pracy aktora. Jednakże powstaje pytanie, czy częścią pracy jest również wyolbrzymianie, skandalizowanie oraz traktowanie z dużą dozą wyobraźni codziennych wydarzeń. Dobrym przykładem może tu być historia opublikowana 27 września 2011, przez lodnyński tabloid The Sun który relacjonował “Dramat przekłuwania uszu dzieci Angeliny Jolie”.

Dramat? Naprawdę? Co się stało? Podczas gdy Brad Pitt kręcił w Anglii zdjęcia do World War Z, rodzina Jolie-Pitt zamieszkała w Richmond na południowym zachodzie Londynu. Angelina Jolie zajmowała się dziećmi, odwiedziła piosenkarkę Gwen Stefani i jej dzieci oraz angażowała się w różne inne czynności. W tym, zabrała swoje córki Zaharę (6) i Shiloh (5) do Sirisha’s Health and Beauty, ekskluzywnego salonu kosmetycznego, gdzie Zahara mogła wybrać kolczyki i przekłuć uszy.

Tabloid twierdzi, że miał “świadka w salonie”, który zrelacjonował, że przekłuwanie uszu było dla Zahary bolesne i że płakała. W konsekwencji jej siostra Shiloh miała zrezygnować z przekłucia swoich uszu. “Świadek” twierdził również, że słyszał iż Brad Pitt uważa, że dziewczynki są zbyt młode by przekłuwać im uszy. The Sun rzekomo wie również jak czuł się Brad Pitt, gdy przyszedł do domu z pracy i zobaczył nowe kolczyki córki: “nie był zadowolony”. Ponadto, gazeta poinformował, że Angelina Jolie zapłaciła w salonie “dziesiątaka” za “wykonanie roboty” (10 funtów brytyjskich, ok € 11) przekłucia uszu.

Wkrótce ta opowieść pełna bólu i łez trafiła do niezliczonych mediów na całym świecie. Wszędzie można było oglądać zdjęcia Angeliny i czwórki z szóstki jej dzieci, na których śliczna mała Zahara nosi swoje małe, błyszczące kolczyki z 18 karatowego złota. W wielu przypadkach treść oryginalnej historii była po prostu dostosowywana, kwestionując czasami, czy i w jakim wieku matki powinny móc przekłuć uszy swoim dzieciom. Kiedy przeprowadzono badania w tym zakresie, opinii pytanych było tak wiele jak zwyczajów i kultur. (Odpowiedź na to pytanie znajdziesz na stronie Pytania & Odpowiedzi, w jakim wieku najlepiej przekłuć uszy dziecku?)

Udało nam się zweryfikować kilka faktów, poprzez wiarygodne źródła z informacjami z pierwszej ręki na temat tego co zaszło w Sirisha’s Health and Beauty:

  • Tak, Angelina Jolie była w salonie 27 września 2011 ze swoimi córkami Zaharą i Shiloh.
  • Tak, Zahara wybrała sobie kolczyki z 18 karatowego złota i przekłuła uszy.
  • Wszystkie pozostałe elementy historii, są według salonu Sirisha, zwykłą fabrykacją.
  • Koszt przekłucia uszu w salonie Sirisha to £ 15 (ok € 17). Do tego należy dodać cenę kolczyków z wysokiej jakości złota, w przybliżeniu 30 £ (tj. € 34).

Ta wersja historii została przedstawiona jedynie przez kilka gazet, takich jak Richmond Twickenham Times, która jest lokalą publikacją. Zaskakująco rzadko można znaleźć publikacje które tak jak The Telegraph nie tylko bronią Angeliny Jolie, ale również zwracają uwagę, że istnieje zbyt wielu ludzi, którzy nadzwyczaj chętnie przedstawiają ją jako złą matką. To sprzedaje mniej gazet. Liczą się skandale. Poza tym, cyrk paparazzich ruszył już dalej.

Image credits
Header image: © Andrew Evans/PR Photos